The Globe: Miarka za miarkę
Date
Poniedziałek 12 Wrz 2016 -
19:00 do 22:00
Miejsce
kina sieci Multikino

British Council i Multikino zapraszają na jedyną retransmisję sztuki Miarka za miarkę Williama Szekspira. Spektakl w reżyserii Dominica Dromgoole’a został nagrany w zrekonstruowanym teatrze elżbietańskim, słynnym londyńskim The Globe. 

Vincentio, wiedeński książę, zdegustowany brakiem moralności w swoim mieście, wycofuje się z życia publicznego, na swoje zastępstwo wyznaczając purytańskiego Angelo. Ten, w swoim zapale do przestrzegania litery prawa, rozpoczyna bezlitosne działania mające na celu wyeliminowanie  seksualnej wolności i, w konsekwencji, skazuje na śmierć mężczyznę imieniem Claudio. Czy siostra tegoż, Isabella, młoda, niewinna zakonnica, by uzyskać litościwy wyrok dla brata, będzie umiała rozpalić pożądanie w zimnym, surowym Angelo?

Niesprawiedliwość, hipokryzja i wyzwania restrykcyjnej cnotliwości mieszają się w Miarce za miarkę, która z wszystkich sztuk szekspirowskich najbardziej dogłębnie analizuje tematy polityki seksulanej i sprawiedliwości społecznej.

Spektakl zobaczymy 12 września 2016 o godz. 19:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady oraz Zabrze.

Transmisja w cyfrowym standardzie DCP, High Definition, Digital Dolby Surround, z polskimi napisami.

Czas trwania: ok. 2 godz. 45 min.

Tag icon
Teatr, Filmy, Shakespeare