Everyman
Date
Wtorek 20 Paź 2015 -
19:00 do 21:30
Miejsce
kina sieci Multikino

Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od British Council zaplanowany na 20 października pokaz spektaklu Komedia omyłek z The Globe nie odbędzie się. Zamiast Komedii omyłek tego dnia na wielkim ekranie będą Państwo mogli zobaczyć spektakl Everyman z londyńskiego National Theatre. Bardzo przepraszamy za niedogodność. 

Każdy (w tej roli Chiwetel Ejiofor, laureat nagrody BAFTA za główną rolę w filmie „Zniewolony”/ „12 Years a Slave”) cieszy się życiowym powodzeniem, jest człowiekiem sukcesu, ale i po niego  przychodzi Śmierć. Musi wówczas porzucić życie, które sobie stworzył, by udać się na gorączkowe poszukiwania przyjaciela, kogoś, kto mógłby się za nim wstawić. Ale Śmierć jest już blisko, czas ucieka.

„Każdy” („Everyman”) – wspaniały, pierwotny mit, mierzący się z tym, co duchowe – stawia pytanie o to, czy możemy w pełni zrozumieć nasze życie jedynie w obliczu śmierci. XV-wieczny moralitet, który stanowi fundament angielskiej dramaturgii, teraz wybrzmiewa w zdumiewającej inscenizacji: nową adaptację tekstu przygotowała Carol Ann Duffy (od 2009  sprawująca honorową funkcję Poet Laureate of the United Kingdom), a za ruch sceniczny odpowiada słynny choreograf Javier De Frutos.

Pokaz odbędzie się 20 października o godz. 19:00 w 15 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie oraz Zabrze. Pokaz w języku angielskim z polskimi napisami.