Date
Środa 11 Paź 2017
Miejsce
Cała Polska

11 października nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa ukażą się w całej Polsce aż cztery tytuły brytyjskich twórców. Książki te są szczególnie polecane dzieciom od 9 roku życia i ich rodzicom. Przedstawione w nich zaskakujące historie i ważkie tematy trafiają do wyobraźni zarówno młodszych, jak i dorosłych czytelników. Zarys fabuł: 

  • Równanie Jamiego Drake’a Christophera Edge’a to kosmiczna przygoda dla tych, którzy lubią patrzyć w gwiazdy. Tata Jamiego Drake’a pracuje w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na orbicie ziemskiej i choć Jamie uważa, że to super sprawa, to jednocześnie bardzo za nim tęskni. Przesiadując w lokalnym obserwatorium astronomicznym, Jamie pewnego dnia zauważa, że jego telefon odbiera dziwny sygnał. Zabawna, mądra i emocjonująca powieść – „The Times”.
  • Kryminał Morderstwo w środku zimy Fleur Hitchock opowiada historię dziesięciu dni przed Bożym Narodzeniem. Nastoletnia Maya, jadąc autobusem, przez przypadek fotografuje kłócącą się parę. W chwili gdy lampa aparatu rozbłyska dziewczyna dostrzega broń w dłoni mężczyzny, z kolei on zauważa Mayę.
  • Opowieść o Angelinie Brownie Davida Almonda to zabawna historia wielokrotnie nagradzanego pisarza, autora m.in. O chłopcu, który pływał z piraniami. Pewnego dnia Bert Brown, kierowca autobusu, znajduje w kieszeni małego anioła. Razem z żoną Betty postanawiają zająć się malcem i nadają mu imię Angelino. Aniołek, wysłany do szkoły, zyskuje i przyjaciół, i przeciwników.
  • Skrawki nieba S. E. Durrant to ciepła opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu i zmaganiach z dorosłym życiem z punktu widzenia dziecka. W 1987 roku osieroceni Ira i Zak trafiają do Domu Dziecka „Skilly”. Przez trzy kolejne lata Ira prowadzi pamiętnik, w którym opisuje historie mieszkańców domu. Oczami dziecka widzi samotność, trudności w budowaniu relacji i własnej tożsamości. Trudna sytuacja zmusza małych bohaterów do samodzielności i dojrzałości. W tym samym czasie rodzeństwo poznaje Martę, właścicielkę niezwykłego domu z ogrodem. Czy Zak i Ira odnajdą w końcu swoje miejsce na ziemi?

British Council jest patronem publikacji.