NT Live: Everyman
Date
Wtorek 15 Wrz 2015 -
19:00 do 23:59
Miejsce
Multikino

Każdy (w tej roli Chiwetel Ejiofor, laureat nagrody BAFTA za główną rolę w filmie „Zniewolony”/ „12 Years a Slave”) cieszy się życiowym powodzeniem, jest człowiekiem sukcesu, ale i po niego  przychodzi Śmierć. Musi wówczas porzucić życie, które sobie stworzył, by udać się na gorączkowe poszukiwania przyjaciela, kogoś, kto mógłby się za nim wstawić. Ale Śmierć jest już blisko, czas ucieka.

„Każdy” („Everyman”) – wspaniały, pierwotny mit, mierzący się z tym, co duchowe – stawia pytanie o to, czy możemy w pełni zrozumieć nasze życie jedynie w obliczu śmierci. XV-wieczny moralitet, który stanowi fundament angielskiej dramaturgii, teraz wybrzmiewa w zdumiewającej inscenizacji: nową adaptację tekstu przygotowała Carol Ann Duffy (od 2009  sprawująca honorową funkcję Poet Laureate of the United Kingdom), a za ruch sceniczny odpowiada słynny choreograf Javier De Frutos.

Czas trwania: 120 min

15 września, godz. 19.00 – retransmisja pokazu zarejestrowanego z udziałem publiczności, w jakości HD i DD, z polskimi napisami,

Retransmisję pokażemy w 11 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady Wrocławskie oraz Zabrze.

 

Tag icon
Filmy, Teatr