Date
Wtorek 17 Gru 2019 -
19:00 do 22:00

W ramach projektu MultiCulture Britain, Multikino i British Council zapraszają na spektakl „Zimowa opowieść”, ponadczasową tragedię Szekspira o obsesji i odkupieniu w inscenizacji z legendarnego londyńskiego teatru Garrick, w reżyserii Roba Ashforda i Kennetha Branagha. Na scenie zobaczymy m. in. Judi Dench i Kennetha Branagha. 

Leontes, król Sycylii, podejrzewa romans ciężarnej żony, Hermiony, ze swoim przyjacielem z dzieciństwa, królem Czech, który bawił z wizytą na Sycylii. Ogarnięty zazdrością próbuje otruć gościa, a żonę wtrąca do więzienia, gdzie wydaje ona na świat córkę Perditę. Leontes rozkazuje porzucić dziecko na pustkowiu. Wkrótce, z lęku o los matki, umiera jego synek. Dochodzą również wieści o śmierci uwięzionej Hermiony.

Porzucona Perdita wychowuje się wśród pasterzy. Zakochuje się w niej Floryzel, syn króla Czech, ten ostatni sprzeciwia się jednak małżeństwu. Młodzi uciekają na dwór króla Sycylii, gdzie Perdita spotyka ojca. Szczęścia postaci dopełnia nieoczekiwany, intrygująco rozegrany, powrót Hermiony, którą ukryła wierna Paulina. 

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl w oryginalnej wersji językowej z angielskimi napisami. 

Czas trwania: 200 minut 

Spektakl zobaczymy 17 grudnia 2019 r. o godz. 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki oraz Zabrze.

Category icon
Multikino