Kultura dla rewitalizacji
Kultura dla rewitalizacji
Date
Czwartek 04 Gru 2014 - 00:00 do Piątek 05 Gru 2014 - 00:00
Miejsce
Biblioteka Narodowa, Warszawa

Rewitalizacja jest momentem próby dla każdego z miast – jest to proces, który wymusza działanie w poprzek poszczególnych obszarów polityki miejskiej i organizację współpracy osób reprezentujących różne dziedziny i perspektywy. Kluczowa w tym działaniu jest polityka kulturalna. Obecność kultury i wykorzystanie jej potencjału w procesach rewitalizacji została potwierdzona zarówno w dokumentach rządowych, miejskich strategiach i programach operacyjnych. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną przykłady i dobre praktyki jak skutecznie wykorzystać kulturę i politykę kulturalną w procesach rewitalizacji.

Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych wypracowaniem nowej jakości w podejściu do rewitalizacji, wzmacnianiu rozwiązań międzysektorowych i wykorzystaniu potencjału kultury i polityki kulturalnej. Warsztaty przeznaczone w szczególności dla pracowników urzędów miast i osób z nimi współpracujących. 

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymaga jednak wcześniejszej rejestracji (do 27.11.2014) przez stronę www.kadrakultury.pl

Wydarzenie odbywa się w języku polskim.
Organizatorem wydarzenia jest Narodowe Centrum Kultury.
British Council jest partnerem wydarzenia.

konferencja: Biblioteka Narodowa, Al. Niepodległości 213, sala im. Dębego
warsztat: Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, Chmielna 21, III piętro