Kreatywni - Charles Landry
Date
Wtorek 04 Paź 2016 - 18:00 do Środa 05 Paź 2016 - 21:00
Miejsce
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Kreatywni to fotograficzna i filmowa opowieść o lubelskiej klasie kreatywnej – przedsiębiorcach działających na styku sztuki, rękodzieła oraz technologii. Tegoroczna edycja projektu Kreatywni odbędzie się wspólnie z Pracownią Miast – akcją społeczną Gazety Wyborczej poświęconą wyzwaniom, przed którymi stają polskie miasta. Tematyką dwudniowego wydarzenia będzie miejska kreatywność. 

Projekt organizowany jest przez Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin. British Council  w ramach programu Creative Economy wspiera sektor ekonomii kreatywnej w Polsce i wielokrotnie współpracowało z Charlsem Landrym przy realizacji międzynarodowego projektu Creative Cities.

Podczas gali prezentującej bohaterów projektu Kreatywni profesor Charles Landry opowie o koncepcji Miasta Kreatywnego i o czynnikach, które pozwalają na ewolucję miast do poziomu przyjaznego mieszkańcom i środowisku, kreatywnego i inspirującego Miasta 3.0. 

Odbędzie się też debata prezydencka o rozwoju polskich miast w koncepcji miasta kreatywnego oraz  warsztaty, których celem będzie dyskusja nad miejską kreatywnością zainspirowana wystąpieniem profesora Landry’ego

 

 Szczegółowe informacje

Wstęp wolny, wymagana wcześniejsza rejestracja.

miejsce: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Sala widowiskowa

Daty: 
4 października 2016, 18.00 – gala
5 października 2016, 18.00 – debata oraz warsztaty