Date
Poniedziałek 20 Lis 2023 - 10:00 do Środa 22 Lis 2023 - 15:15
Miejsce
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu w ramach projektu „Obecność” ogłasza nabór otwarty na trzydniowe, intensywne warsztaty ruchowe (tzw. laboratorium) prowadzone przez światowej sławy tancerkę i choreografkę, Claire Cunningham ze Szkocji.

Do wysyłania zgłoszeń zapraszamy profesjonalnych artystów i profesjonalne artystki z obszaru tańca oraz performansu z Polski, osoby o różnych ciałach i potrzebach. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego do 30.10.2023 i przesłanie go na adres: a.pawlowska@ckzamek.pl. 12 pierwszych osób, które pozytywnie przejdą proces weryfikacji, otrzyma od nas powiadomienia najpóźniej 6.11.2023.
Uczestnikom i uczestniczkom zaoferujemy: bezpłatny udział, zwrot kosztów transportu, nocleg oraz diety.

_______________________________________________________________________

LABORATORIUM

prowadzenie: Claire Cunningham

Claire Cunningham, performerka i autorka multidyscyplinarnych spektakli, jedna z najbardziej cenionych choreografek w Szkocji, artystka należąca do światowej czołówki twórców i twórczyń o nienormatywnych ciałach poprowadzi trzydniowe laboratorium choreograficzne dla profesjonalnych artystów i artystek teatru, tańca, performansu. Podczas warsztatów podzieli się metodami i wątkami kluczowymi dla jej twórczości. Zainicjuje też dialog na temat tego, jak jej działania choreograficzne, oparte na uważności i percepcji oraz praktykach zaczerpniętych od artystów i artystek o normatywnym ciele, zbiegają się z koncepcjami polityki Crip oraz fenomenologią/przeżywanym doświadczeniem niepełnosprawności.

„Poprzez rozmowę, poruszanie się, oglądanie, słuchanie i dokumentowanie w sposób dostępny dla uczestników i uczestniczek, zaangażujemy się w pracę poświęconą świadomości własnej uwagi; związkowi między ruchem a językiem; komunikacji i zgodzie; oraz potencjałowi tych układów w uzyskiwaniu (lub odzyskiwaniu) własności naszych ciał i nowymi sposobami zauważania, poruszania się i improwizowania” – opowiada Claire.

Warsztat przeznaczony jest dla profesjonalnych artystów i profesjonalnych artystek z obszaru tańca, teatru i performansu, którzy/które chcą podnieść swoje kompetencje zawodowe i współpracować z osobami o różnych ciałach i ekspresjach artystycznych. Warsztat jest dostępny dla osób o różnych fizycznościach i modalnościach sensorycznych. Praca będzie opierać się na ustrukturyzowanej improwizacji, która pozwoli każdemu i każdej zaangażować się na wybranym przez siebie poziomie energii, tempa i skali ruchu.

W laboratorium może wziąć udział maksymalnie 12 artystów/artystek (nie licząc osób wspierających).

 

Dowiedz się więcej