książka: Londyn z Paddingtonem
Date
Poniedziałek 01 Maj 2017 do Piątek 30 Cze 2017

Londyn z Paddingtonem to książka dla całej rodziny. Będzie przydatna w podróży po mieście, ale pozwoli też odkryć sekrety Londynu bez opuszczania własnego domu. Pamiętajcie tylko, żeby zawsze mieć przy sobie niezastąpioną kanapkę z marmoladą!

 Londyn to jedno z najbardziej znanych miast Europy i obowiązkowy punkt wielu wycieczek. 

Każdy słyszał o Big Benie, pałacu Buckingham, czy opactwie Westminsterskim. Czy jest więc jeszcze coś, czego jeszcze nie wiecie o Londynie? Czy tak popularne miasto może jeszcze kogoś zaskoczyć?

Miś Paddington postanowił to sprawdzić i pokazać czytelnikom Londyn z niedźwiedziej perspektywy. Wycieczkę zaczynamy obowiązkowo od stacji Paddington, której nasz bohater zawdzięcza swoje imię. W dalszej części wyprawy Paddington opowie, co łączy go z takimi miejscami jak Hyde Park, Notting Hill, Piccadilly, czy Trafalgar Square oraz co ciekawego można tam zobaczyć. Zdziwicie się, jak wiele historii może opowiedzieć jeden miś!

Autor Michael Bond urodził się  1926 roku w Newburry, w Berkshire w Anglii. Pomysł na książkę powstał w 1956 roku, kiedy kupił swojej żonie pluszowego misia w prezencie świątecznym. Z kilku opowiadań o niedźwiadku, który przybył do Londynu z dalekiego Peru, powstała pierwsza książka, a po niej kolejne,  opowiadające dzieje niesfornego Paddingtona i rodzinki Brownów, która go przygarnęła. Z czasem Bond zrezygnował z pracy w BBC i poświęcił cały swój czas tworzeniu powieści o Paddingtonie. W 1997 roku został uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury dziecięcej.

BRITISH COUNCIL JEST PARTNEREM MEDIALNYM TEGO WYDARZENIA.