Date
Środa 10 Sty 2024 - 12:30
Miejsce
PATIO ASP w Gdańsku

The Arts Institute to program sztuki publicznej Uniwersytetu w Plymouth, który odgrywa kluczową rolę w budowaniu kultury i sztuki w mieście oraz regionie południowo-zachodniej Anglii, wspierając uznanych, nowych i wschodzących artystów z całego świata.

The Art Institute składa się z: Galerii Levinsky'ego, przestrzeni dla angażujących, współczesnych dzieł sztuki; kina Jill Craigie, które wyświetla różnorodne klasyczne filmy i współczesne arcydzieła filmowe; programu teatralnego i tanecznego realizowanego w The House; koncertów oraz całorocznej serii spotkań, które wprowadzają w świat sztuki współczesnej, literatury i historii.

Mary Costello jest koordynatorką wystaw w Instytucie Sztuki na Uniwersytecie w Plymouth. Zawodowo, od lat 80-tych zajmuje się produkcją i realizacją międzynarodowych wystaw sztuki współczesnej, współpracowała między innymi z takimi instytucjami jak The Arts Council, Irlandia - wystawy ROSC; Air Gallery, Londyn. Pracuje również jako asystentka na wydziale Historii Sztuki na Uniwersytecie w Plymouth, gdzie prowadzi wykłady dla studentów i wspiera program staży studenckich z zakresu programów Sztuk Pięknych i Historii Sztuki. Mary szczególnie interesuje się interdyscyplinarnym i wspólnym podejściem w działaniach kuratorskich, promowaniem dialogu, który zachęca do rozwoju osobistego, społecznego, ekonomicznego i środowiskowego.

Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń, poszukania możliwości współpracy oraz zdobycia wiedzy na temat programów wymiany studenckiej.

Spotkanie zorganizowane przez CSW ŁAŹNIA we współpracy z British Council oraz Wydziałem Malarstwa ASP w Gdańsku.

 

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.