Shakespeare Lives
Date
Czwartek 10 Mar 2016 -
11:00 do 13:00
Miejsce
Aula Zielona, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego

Rektor Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na dwudziesty pierwszy Wykład Rektorski Mediatizing Hamlet, który wygłosi Profesor William B. Worthen.

W. B. Worthen jest Profesorem Alice Brady Pels na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku, gdzie pełni funkcję kierownika Katedry Teatru oraz Sztuk Performatywnych (Barnard College), oraz współpracuje z Katedrą Literatury Angielskiej. Profesor Worthen jest autorem wielu książek na temat dramatu, teatru i performansu. W 2014 roku, nakładem Cambridge University Press, ukazała się jego najnowsza monografia pt. Shakespeare Performance Studies, w której analizuje relacje między pojęciem tekstu pisanego a jego realizacją sceniczną.

Wykład poświęcony będzie różnorodności mediów, w jakich występuje twórczość Szekspira – od rękopisów i tekstów opublikowanych drukiem, poprzez grę aktorską i film, po media cyfrowe. Wykład Profesora Worthena jest wydarzeniem, które Uniwersytet Łódzki organizuje w ramach ogólnoświatowych obchodów 400. rocznicy śmierci Williama Szekspira.

Wykład odbędzie się dnia 10 marca 2016 r. o godzinie 11.00 w Auli Zielonej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Kopcińskiego 8/12 w Łodzi.

 

Tag icon
Shakespeare