Date
Wtorek 18 Maj 2021

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów zapraszamy do obejrzenia webinariów z cyklu "A Meeting Place: Online Global Discussions for Museum and Gallery Professionals" zorganizowanych przez British Council przy współpracy z ICOM UK oraz Museums Association. Spotkania odbyły się w okresie październik 2020 – marzec 2021 i adresowane były do menedżerów z sektora muzeów i galerii na całym świecie.

W ramach pięciu webinariów zaproszeni specjaliści omawiali najbardziej palące wyzwania stojące obecnie przed instytucjami muzealnymi i galeryjnymi, w tym działalność w sieci, zaangażowanie lokalnych społeczności, dekolonizacja, zmiany klimatyczne, zrównoważony rozwój, różnorodność oraz działania włączające.

"Działalność instytucji zakładająca równy dostęp dla wszystkich jest narzędziem w walce z niewystarczającą obecnością różnych grup w obiegu sztuki; jednak czy jest to podejście na tyle radykalne, by mogła zadziać się prawdziwa zmiana kulturowa?"

Webinarium pod tytułem"Time for Change: tackling underrepresentation to bring about innovation and equity" odbyło się 16 lutego 2021 r. i poprowadziła je Esther Fox, szefowa programu Accentuate w Screen South, artystka i badaczka, a udział w dyskusji wzięli: Zeina Arida, Dyrektorka Sursock Museum w Bejrucie; Daniel Kotowski, artysta wizualny i edukator z Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie; Ruth McCarthy, Dyrektorka Artystyczna Outburst Arts w Belfaście oraz Hanna Wróblewska, Dyrektorka Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, organizatora Pawilonu Polskiego podczas Biennale Architektury w Wenecji.

Pozostałe webinaria (w jęz. angielskim) można obejrzeć TUTAJ.