Date
Czwartek 05 Gru 2019 do Czwartek 12 Gru 2019

WATCH DOCS to jedna z największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową.

Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest kilkadziesiąt światowej klasy filmów. Najważniejsze tematy tegorocznego festiwalu to m.in.: osoby LGBT wobec fali homofobii, działalność obrońców praw człowieka w Rosji, kryzys ekologiczny oraz radykalizacja postaw i zachowań, którą możemy obserwować w niemal każdym zakątku świata.19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS odbędzie się w Warszawie w dniach 5 - 12 grudnia. Festiwalowe projekcje i wydarzenia towarzyszące będą odbywały się w kinach Muranów i Kinoteka oraz w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Wszystkie filmy będzie można oglądać w polskiej i angielskiej wersji językowej.

British Council wspiera pokazy filmu „XY Chelsea” Tima Hawkinsa. Film będzie pokazany w konkursie i w retrospektywie. Reżyser spotka się z publicznością po każdym z pokazów swojego filmu:

6 grudnia, 20:30, Kino Muranów Sala Gerard 

8 grudnia, 18:00, Kinoteka Sala 3