Date
Piątek 15 Paź 2021 do Czwartek 04 Lis 2021

British Council uruchamia międzynarodowy program grantowy. Współpracujące ze sobą organizacje brytyjskie oraz te spoza Wielkiej Brytanii będą mogły uzyskać finansowanie na wspólnie przygotowane projekty. Łączna suma wsparcia to 3,5 miliona funtów brytyjskich.

Zawsze wierzyliśmy w wartość i siłę współpracy. W czasie pandemii uruchomiliśmy program Digital Collaboration Fund, dzięki któremu wsparcie otrzymał szereg międzynarodowych projektów w obszarze kultury i sztuki. Po sukcesie tego pilotażu ogłaszamy program International Collaboration Grants, który ma na celu zachęcić organizacje z Wielkiej Brytanii i wielu krajów na świecie do wspólnego przygotowania i wdrożenia projektów artystycznych w formacie wirtualnym, fizycznym i/ lub hybrydowym.

Granty przeznaczone są na wsparcie artystów w tworzeniu nowych prac oraz projektów w ramach nowych i innowacyjnych form współpracy z międzynarodowym środowiskiem kulturalnym i artystycznym. Organizacje z Wielkiej Brytanii oraz innych krajów mogą ubiegać się o mniejsze (5,000-20,000 funtów brytyjskich) oraz większe (20,000-75,000 funtów brytyjskich) granty. Zgłaszane projekty powinny mieć jasno uzasadniony międzynarodowy charakter współpracy, wskazywać na korzyści płynące z tej współpracy dla artystów i parterów projektu oraz podejmować ważne aktualnie tematy, takie jak kryzys klimatyczny oraz inne globalne wyzwania.

Zapraszamy do zapoznania się z listą  pytań i odpowiedzi.

Zgłoszenia

Z pytaniami zawartymi w formularzu zgłoszeniowym można zapoznać się tutaj. Prosimy o zwrócenie uwagi, że nie jest to formularz zgłoszeniowy, ale ogólna instrukcja. Platforma online, za pośrednictwem której będzie można zgłaszać projekty ruszy pod tym samym adresem w piątek, 15 października.

Zachęcamy do subskrypcji British Council Arts Newsletter, otrzymają Państwo powiadomienie o uruchomieniu portalu zgłoszeniowego.

Terminy

Organizacje mogą zgłaszać swój udział w programie za pośrednictwem formularza online (dostępny od 15 października) w nieprzekraczalnym terminie do 4 listopada 2021

Więcej szczegółowych informacji na stronie: https://www.britishcouncil.org/arts/international-collaboration-grants