Date
Sobota 08 Cze 2019
Miejsce
Kraków

Gościem tegorocznej edycji Festiwalu Miłosza będzie Simon Armitage, brytyjski poeta, dramaturg, a także autor programów radiowych i telewizyjnych. Spotkanie z autorem, podczas którego będzie czytać swoje wiersze, odbędzie się 8.06, w piątek, o godzinie 18:45, w centrum festiwalowym (budynek Starego Teatru, ulica Jagiellońska 5). Spotkanie poprowadzi Jacek Gutorow, polski poeta, tłumacz i krytyk literacki. Simon Armitage przeczyta również swoje wiersze podczas wieczoru poetycko-muzycznego, który odbędzie się w pierwszy dzień festiwalu, w godzinach wieczornych. 

Poeta spotka się również ze studentami, uczestniczącymi w warsztatach przekładowych, żeby przedyskutować wraz z nimi efekty ich pracy.

Podczas 8. edycji Festiwalu Miłosza, w dniach 6-9 czerwca, w Krakowie zagoszczą poeci i artyści z dziesięciu krajów, a rozmaite języki i kultury wymieszają się ze sobą. Będzie to okazją do stworzenia przestrzeni dialogu i wzajemnej inspiracji. Spotkaniom, dyskusjom i warsztatom będzie towarzyszyć bogaty program wydarzeń towarzyszących - koncertów, slamów poetyckich i występów performatywnych.