Date
Poniedziałek 15 Cze 2020 - 00:00 do Poniedziałek 14 Wrz 2020 - 00:00

More Films for Freedom to kontynuacja cieszącego się uznaniem międzynarodowej publiczności projektu Five Films for Freedom, czyli festiwalu filmowego online, organizowanego co roku wspólnie przez British Council i British Film Institute (BFI). W ramach More Films for Freedom zobaczymy trzy nowe produkcje filmowe dotyczące tematyki LGBTIQ+. Za kamerą stanęli filmowcy z Wielkiej Brytanii, Syrii, Palestyny i RPA.

Filmy będzie można zobaczyć w sieci w miesiącach letnich.

Wyjątkowy charakter naszej kampanii More Films for Freedom polega na tym, że mamy możliwość połączyć ze sobą filmowców z Wielkiej Brytanii i krajów Bliskiego Wschodu czy Afryki i w ten sposób udostępnić platformę, w ramach której mogą oni odpowiedzieć historie społeczności LGBTIQ+, które w przeciwnym razie nie zostałyby usłyszane. Wydaje się nam, że obliczu pandemii Covid-19 i odwołanych wydarzeń Pride, to właśnie film jest potężnym medium, które może zbliżyć do siebie społeczności LGBTIQ+ rozrzucone po świecie.

Briony Hanson, Dyrektor Departamentu Filmowego w British Council

Oglądaj online za darmo od 15 czerwca 

Nowhere (film dostępny w okresie 15 czerwca–14 lipca)
Nagradzany reżyser Christopher Manning napisał scenariusz i nakręcił dramat krótkometrażowy o młodej Palestynce, która przekracza granicę z Izraelem, by odszukać dawno niewidzianego brata.

The Men Who Speak Gayle (film dostępny w okresie 15 lipca– 4 sierpnia)
Dokument Andrew Brukmana opowiada o relacji młodego performera drag Nathana i emerytowanego stewarda Louisa, którzy porozumiewają się za pomocą Gayle, czyli sekretnego języka stworzonego przez społeczność gejowską w czasach apartheidu w RPA.

Let My Body Speak (film dostępny w okresie 15 sierpnia–14 września)
Syryjska uchodźczyni Madonna Adib napisała i wyreżyserowała film o doświadczeniach swojego ciała z okresu dzieciństwa w Damaszku – o zmaganiach z zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi, wspomnieniach z wojny domowej oraz zakochaniu w kobiecie.

W tym roku, kiedy trudniej jest świętować wspólnie #Pride, zachęcamy do obejrzenia jednego filmu w miesiącu i okazania w ten sposób solidarności ze społecznościami LGBTIQ+ w tych miejscach na świecie, gdzie nie wszyscy mogą w pełni cieszyć się wolnością i równymi prawami.

Oglądaj filmy, dziel się nimi i dołącz do nas używając hashtaga #MoreFilmsForFreedom