Date
Poniedziałek 15 Cze 2020 do Poniedziałek 14 Wrz 2020

More Films for Freedom to kontynuacja cieszącego się uznaniem międzynarodowej publiczności projektu Five Films for Freedom, czyli festiwalu filmowego online, organizowanego co roku wspólnie przez British Council i British Film Institute (BFI). W ramach More Films for Freedom zobaczymy trzy nowe produkcje filmowe dotyczące tematyki LGBTIQ+. Za kamerą stanęli filmowcy z Wielkiej Brytanii, Syrii, Palestyny i RPA.

Filmy będzie można zobaczyć w sieci w miesiącach letnich.

Wyjątkowy charakter naszej kampanii More Films for Freedom polega na tym, że mamy możliwość połączyć ze sobą filmowców z Wielkiej Brytanii i krajów Bliskiego Wschodu czy Afryki i w ten sposób udostępnić platformę, w ramach której mogą oni odpowiedzieć historie społeczności LGBTIQ+, które w przeciwnym razie nie zostałyby usłyszane. Wydaje się nam, że obliczu pandemii Covid-19 i odwołanych wydarzeń Pride, to właśnie film jest potężnym medium, które może zbliżyć do siebie społeczności LGBTIQ+ rozrzucone po świecie.

Briony Hanson, Dyrektor Departamentu Filmowego w British Council

Oglądaj online za darmo od 15 czerwca 

Nowhere (film dostępny w okresie 15 czerwca–14 lipca)
Nagradzany reżyser Christopher Manning napisał scenariusz i nakręcił dramat krótkometrażowy o młodej Palestynce, która przekracza granicę z Izraelem, by odszukać dawno niewidzianego brata.

The Men Who Speak Gayle (film dostępny w okresie 15 lipca– 4 sierpnia)
Dokument Andrew Brukmana opowiada o relacji młodego performera drag Nathana i emerytowanego stewarda Louisa, którzy porozumiewają się za pomocą Gayle, czyli sekretnego języka stworzonego przez społeczność gejowską w czasach apartheidu w RPA.

Let My Body Speak (film dostępny w okresie 15 sierpnia–14 września)
Syryjska uchodźczyni Madonna Adib napisała i wyreżyserowała film o doświadczeniach swojego ciała z okresu dzieciństwa w Damaszku – o zmaganiach z zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi, wspomnieniach z wojny domowej oraz zakochaniu w kobiecie.

W tym roku, kiedy trudniej jest świętować wspólnie #Pride, zachęcamy do obejrzenia jednego filmu w miesiącu i okazania w ten sposób solidarności ze społecznościami LGBTIQ+ w tych miejscach na świecie, gdzie nie wszyscy mogą w pełni cieszyć się wolnością i równymi prawami.

Oglądaj filmy, dziel się nimi i dołącz do nas używając hashtaga #MoreFilmsForFreedom