National Theatre Live: “Amadeusz”
Date
Czwartek 11 Sty 2018 -
19:00 do 23:59

British Council i Multikino zapraszają na spektakl „Amadeusz” z Lucianem Msamati (“Luther”, Gra o tron”, “Komedia omyłek” NT Live) i Adamem Gillenem (“Fresh Meat”, “Benidorm”, “Prisoners’ Wives”). Przedstawienie w reżyserii Michaela Longhursta zarejestrowane zostało w National Theatre w Londynie, z muzyką na żywo w wykonaniu Southbank Sinfonia.

Do Wiednia, muzycznej stolicy świata, przybywa młody Mozart. Jego geniusz i sposób bycia drażni wiele osób, ale przede wszystkim nadwornego kompozytora cesarza. Bogobojny Antonio Salieri jest zazdrosny o sukcesy przebojowego Amadeusza na tyle, że postanawia pozbyć się rywala… Historia wcale nie potwierdza, że Salieri zgładził Mozarta, ale legenda ta okazała się inspiracją dla wielu twórców (Puszkin, Rimski-Korsakow, Shaffer).

Od swojej premiery w 1979 r. sztuka Petera Shaffera była wielokrotnie nagradzana, a na jej podstawie Miloš Forman zrealizował swój nagrodzony Oscarem film pod tym samym tytułem.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

Czas trwania: ok. 180 minut

Spektakl zobaczymy 11 stycznia 2018 r. o godz. 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż, Zabrze

 

Tag icon
Teatr, Filmy
Category icon
Multikino