Date
Wtorek 14 Cze 2022 -
19:00 do 22:00

W ramach cyklu MultiCulture Britain, British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu „Henryk V” w reżyserii Maxa Webstera.

Kit Harington (Gra o Tron) w tytułowej roli w porywającym studium Szekspira na temat nacjonalizmu, wojny i psychologii władzy.

Krótko po objęciu tronu, król Anglii Henryk V wszczyna krwawą wojnę z Francją. Kampania wojenna nie idzie po jego myśli. Niedoświadczony, młody król musi udowodnić, że jest w stanie poprowadzić kraj ku zwycięstwu.  

Przedstawienie nagrano na żywo w Donmar Warehouse w Londynie. Elektryzującą, współczesną inscenizację reżyseruje Max Webster (Życie Pi), który wspólnie z widzami szuka odpowiedzi na niełatwe pytania: Co to znaczy być Anglikiem? Co łączy Wielką Brytanię i Europę? Czy zawsze mamy przywódców, na jakich zasługujemy?

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

Czas trwania: 180 minut

Spektakl zobaczymy 14 czerwca o godz. 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.