NT Live Amadeusz
Date
Czwartek 28 Wrz 2017 -
19:00 do 22:00
Miejsce
kina sieci Multikino

British Council i Multikino zapraszają na spektakl Amadeusz z Lucianem Msamati (Luther, Gra o tron, Komedia omyłek NT Live) i Adamem Gillenem (Fresh Meat, Benidorm, Prisoners’ Wives). Przedstawienie w reżyserii Michaela Longhursta zarejestrowane zostało w National Theatre w Londynie, z muzyką na żywo w wykonaniu Southbank Sinfonia.

Do Wiednia, muzycznej stolicy świata, przybywa młody Mozart. Jego geniusz i sposób bycia drażni wiele osób, ale przede wszystkim nadwornego kompozytora cesarza. Bogobojny Antonio Salieri jest zazdrosny o sukcesy przebojowego Amadeusza na tyle, że postanawia pozbyć się rywala… Historia wcale nie potwierdza, że Salieri zgładził Mozarta, ale legenda ta była inspiracją dla wielu twórców (Puszkin, Rimski-Korsakow, Shaffer).

Od swojej premiery w 1979 r. sztuka Petera Shaffera była wielokrotnie nagradzana, a na jej podstawie Miloš Forman zrealizował swój nagrodzony Oscarem film pod tym samym tytułem.

Spektakl zobaczymy 28 września 2017 r. o godz. 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki oraz Zabrze.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

Czas trwania: ok. 180 minut

Tag icon
Teatr, Filmy
Category icon
NT Live, Multikino