National Theatre Live - Anioły w Ameryce cz.1 i cz.2
Date
Czwartek 09 Lis 2017 - 19:00
Miejsce
kina sieci Multikino

Ameryka, połowa lat 80-tych XX wieku. Grupa nowojorskich gejów zmaga się z problemami życia w wielkim mieście, tożsamości płciowej i kulturowej w czasach przemian obyczajowych, szalejącego kryzysu, pandemii AIDS i konserwatywnych rządów administracji Ronalda Regana. Dwaj główni bohaterowie są chorzy na AIDS. Jeden z nich, Prior Walter (grany przez Andrew Garfielda – „The Social Network”), zastanawia się, czy jest przy zdrowych zmysłach, ponieważ zaczyna widzieć duchy i anioły. Drugi – Roy Cohn – to postać, którą autor ponoć stworzył wzorując się na sobie współcześnie żyjącym przedstawicielu amerykańskiej administracji. Roy nie może pogodzić się  z tym, że choruje na AIDS – zawsze uważał, że choroba ta dotyka jedynie „szarych ludzi”. „Anioły w Ameryce” to sztuka, za którą autor, Tony Kushner, otrzymał nagrodę Pulitzera, dwie nagrody Tony, dwie Drama Desk Awards, The Evening Standard Award oraz wiele innych. Na podstawie sztuki powstała również opera skomponowana przez Petera Eötvösa i sześcioodcinkowy serial wyreżyserowany przez Mike’a Nicholsa.

Londyński National Theatre po raz pierwszy pokazał „Anioły w Ameryce” już w 1992 roku (część pierwszą – „Millennium Approaches”), a po roku część drugą – „Perestroika”. W 1998 roku „Anioły w Ameryce” uznane zostały za jedną z dziesięciu najlepszych sztuk teatralnych XX wieku. Nową inscenizację sztuki Kushnera, którą zobaczymy w kinach, wyreżyserowała Marianne Elliott, której realizacje: „Dziwny przypadku psa wieczorową porą” i „War Horse” oglądaliśmy w cyklu National Theatre Live w latach ubiegłych. Obok Andrew Garfielda w obsadzie znaleźli się: Denise Gough, Nathan Lane, James McArdle (znany ze „Star Wars: Przebudzenie mocy”) i Russell Tovey („The Pass”).

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

 Czas trwania: 225 minut 

Spektakl zobaczymy 9 listopada r. o godz. 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki oraz Zabrze.

Tag icon
Teatr, Filmy
Category icon
Multikino