Date
Wtorek 16 Lis 2021 - 19:00

W ramach projektu MultiCulture Britain, Multikino i British Council zapraszają na retransmisję przedstawienia Bank Braci Lehman. Sztuka, którą wyreżyserował Sam Mendes (American Beauty, Droga do Szczęścia, Skyfall, Spectre), została wysoko oceniona przez krytyków jako udana adaptacja, zachowująca istotę i poetycki język francuskiego oryginału. 

1844 rok, zimny wrześniowy poranek. Trzech braci przybywa do Nowego Jorku, marząc o spełnieniu amerykańskiego snu. Tak rozpoczyna się epicka historia rodzinnej firmy, która zmieniła losy świata. 163 lata później firma, którą założyli Lehmanowie spektakularnie zbankrutuje, wywołując tym samym największy w historii kryzys finansowy. Historia opowiedziana na deskach teatru skupia się jednak nie na ekonomicznych zawiłościach, lecz na losach rodziny, której dzieje śledzimy przez trzy pokolenia. Oryginalna sztuka trwała ponad 5 godzin, wersja prezentowana obecnie ma 3 godziny.

Całą obsadę stanowi trzech, wielokrotnie nagradzanych i cenionych przez widzów aktorów: Simon Russell Beale, Ben Miles i Adam Godley, którzy nie tylko grają trzech braci, założycieli firmy, ale również ich dzieci i wnuki. Za scenografię odpowiedzialna jest Es Devlin, która powołała do życia mroczny świat w uwielbianym przez widzów Hamlecie. 

Spektakl zobaczymy 16 listopada o godz. 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki oraz Zabrze.

Przedstawienie, zarejestrowane z udziałem publiczności, zostanie odtworzone w cyfrowym standardzie DCP, High Definition, Digital Dolby Surround. Spektakl z polskimi napisami.

Czas trwania: 231 min.

https://multikino.pl/wydarzenia/teatry/national-theatre-live-bank-braci-lehman

 

Category icon
Multikino PL