Date
Wtorek 05 Kwi 2022 - 19:00

W ramach cyklu MultiCulture Britain British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu „Dziwny przypadek psa nocną porą” („The Curious Incident of the Dog in the Night-Time”) zrealizowanego przez Teatr Narodowy w Londynie. Nagrodzony siedmioma nagrodami Olivier Award spektakl (m.in. za najlepszą nową sztukę), to adaptacja bestsellerowej powieści Marka Haddona, która porusza temat autyzmu. Głównym bohaterem i narratorem jest piętnastoletni chłopiec o nadzwyczajnym umyśle – wyjątkowo utalentowany matematycznie, lecz niezdolny do właściwej interpretacji życia codziennego.

W rolę Christophera, chłopca z zespołem Aspergera, zaburzeniem rozwoju ze spektrum autyzmu wcielił się urodzony w 1984 roku angielski aktor filmowy i teatralny – Luke Treadaway. Spektakl wyreżyserowała Marianne Elliott, której brawurową inscenizację „Aniołów w Ameryce” widzowie cyklu „National Theatre Live” mogli zobaczyć w minionych latach na ekranach kin. Autorem adaptacji powieści Marka Haddona na potrzeby sceny jest Simon Stephens.

Przedstawienie z polskimi napisami. Czas trwania ok.: 200 minut

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

Spektakl zobaczymy 5 kwietnia o godz. 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

https://multikino.pl/wydarzenia/nt-live/national-theatre-live-dziwny-przypadek-psa-nocna-pora

 

Category icon
Multikino PL