Date
Czwartek 26 Wrz 2019 -
19:00 do 22:00

W ramach projektu MultiCulture Britain, Multikino i British Council zapraszają na specjalne pokazy scenicznej adaptacji „Frankensteina” w reżyserii Danny’ego Boyle’a („Trainspotting”, „Slumdog Millionaire”, „Steve Jobs”), zrealizowanej na deskach National Theatre w 2011 r. Spektakl okazał się międzynarodowym sukcesem, zobaczyło go ponad pół miliona widzów w kinach na całym świecie.

26 września o 19:00 zobaczymy Benedicta Cumberbatcha w roli Stworzenia i Jonny Lee Millera w roli Wiktora Frankensteina w następujących kinach: Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

24 października o 19:00 Jonny Lee Miller wcieli się w rolę Stworzenia, a Benedict Cumberbatch zagra Wiktora Frankensteina. Pokaz odbędzie się w następujących kinach: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Laureat Oscara powraca do korzeni – reżyserowania w teatrze. Danny Boyle o pomyśle zaadaptowania na potrzeby sceny gotyckiej powieści Mary Shelley po raz pierwszy wspomniał obecnemu dyrektorowi artystycznemi National Theatre, Nicholasowi Hytnerowi, ponad 12 lat temu, kiedy pracowali razem w słynnym Royal Shakespeare Company.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

Czas trwania: 165 minut

Category icon
Multikino