Date
Wtorek 27 Paź 2020 - 19:00

W ramach projektu MultiCulture Britain, Multikino i British Council zapraszają na specjalne pokazy scenicznej adaptacji „Frankensteina” w reżyserii Danny’ego Boyle’a („Trainspotting”, „Slumdog Millionaire”, „Steve Jobs”), zrealizowanej na deskach National Theatre w 2011 r. Spektakl okazał się międzynarodowym sukcesem, zobaczyło go ponad pół miliona widzów w kinach na całym świecie.

27 października o 19.00 zobaczymy Benedicta Cumberbatcha w roli Wiktora Frankensteina i Jonny Lee Millera w roli Monstrum w następujących kinach: Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.
Czas trwania: 125 minut

Laureat Oscara powraca do korzeni – reżyserowania w teatrze. Danny Boyle o pomyśle zaadaptowania na potrzeby sceny gotyckiej powieści Mary Shelley po raz pierwszy wspomniał obecnemu dyrektorowi artystycznemi National Theatre, Nicholasowi Hytnerowi, ponad 12 lat temu, kiedy pracowali razem w słynnym Royal Shakespeare Company.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

https://multikino.pl/wydarzenia/teatry/national-theatre-live-frankenstein-jonny-lee-miller-jako-monstrum