Date
Czwartek 29 Paź 2020 - 19:00

W ramach projektu MultiCulture Britain, Multikino i British Council zapraszają na specjalne pokazy scenicznej adaptacji „Frankensteina” w reżyserii Danny’ego Boyle’a („Trainspotting”, „Slumdog Millionaire”, „Steve Jobs”), zrealizowanej na deskach National Theatre w 2011 r. Spektakl okazał się międzynarodowym sukcesem, zobaczyło go ponad pół miliona widzów w kinach na całym świecie.

29 października o 19.00 Jonny Lee Miller wcieli się w rolę Wiktora Frankensteina, a Benedict Cumberbatch zagra Monstrum. Pokaz odbędzie się w następujących kinach: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Czas trwania: 131 minut

Laureat Oscara powraca do korzeni – reżyserowania w teatrze. Danny Boyle o pomyśle zaadaptowania na potrzeby sceny gotyckiej powieści Mary Shelley po raz pierwszy wspomniał obecnemu dyrektorowi artystycznemi National Theatre, Nicholasowi Hytnerowi, ponad 12 lat temu, kiedy pracowali razem w słynnym Royal Shakespeare Company.
Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

https://multikino.pl/wydarzenia/teatry/national-theatre-live-frankenstein-benedict-cumberbatch-jako-monstrum