NT Live Hamlet
Date
Czwartek 22 Gru 2016
Miejsce
kina sieci Multikino

British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu Hamlet z National Theatre Live. W roli głównej zobaczymy nominowanego do Oscara Benedicta Cumberbatcha (Sherlock produkcji BBC, Gra tajemnic, Frankenstein).

Inscenizacja słynnej tragedii Szekspira w reżyserii Lyndsey Turner, to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji National Theatre Live w tym sezonie. 

Kiedy kraj szykuje się do wojny, rozpada się rodzina. Hamlet zostaje zmuszony do pomszczenia śmierci ojca, ale myśl o tym zadaniu całkowicie go paraliżuje. Młody książę buntuje się przeciwko sytuacji, w której się znalazł i z której nie ma wyjścia. Jego obłęd nie ma jednak wyłącznie wymiaru prywatnego, stając się zagrożeniem dla bezpieczeństwa całego państwa.

Spektakl zobaczymy 22 grudnia 2016 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady oraz Zabrze.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition.

Spektakl z polskimi napisami.

 POKAZY SPEKTAKLU "Hamlet" SĄ CZĘŚCIĄ PROGRAMU #SHAKESPEARELIVES W POLSCE.

Shakespeare Multikino, NT Live