Kotka na blaszanym dachu
Date
Poniedziałek 31 Gru 2018 -
18:00 do 22:00
Miejsce
kina sieci Multikino

British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu „Kotka na gorącym blaszanym dachu” z teatru Young Vic w Londynie.

Po wielkim sukcesie inscenizacji „Tramwaju zwanego pożądaniem”, Benedict Andrews powraca z arcydziełem XX-wiecznego dramatu mistrza Tennessee Williamsa. W rolach głównych wystąpią Sienna Miller (znana z filmu „Snajper”), Jack O’Connell („Tulipanowa gorączka”) i Colm Meaney.

Parna noc na plantacji bawełny w Missisipi. Rodzina gromadzi się, by uczcić urodziny ojca, Dużego Taty. Małżeństwo jego syna, Bricka, przeżywa kryzys: manewry, sekrety, seksualne napięcie zwiastują bliski koniec związku. Upał jest nie do zniesienia – podobnie jak kłamstwa, które padają w trakcie spotkania. Gdy stawką jest przyszłość rodziny, która wersja prawdy okaże się tą najprawdziwszą? Rodzinna uroczystość naznaczona cieniem zbliżającej się tragedii powoli zmienia się w psychodramę. „Kotka…” Tennessee Williamsa to przede wszystkim portret uwikłanej w kłamstwa rodziny, której nic tak na prawdę nie spaja. Po mistrzowsku przeniósł ją na ekran w 1958 roku Richard Brooks, obsadzając w głównych rolach Paula Newmana i Elizabeth Taylor.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.
Czas trwania: 180 minut

Spektakl dla widzów powyżej 15 roku życia.

Spektakl zobaczymy 31 grudnia 2018 r. o godz. 18.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań 51, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki.

Category icon
Multikino, NT Live