National Theatre Live: Opera za trzy grosze
Date
Wtorek 13 Gru 2016 -
19:00 do 22:00
Miejsce
kina sieci Multikino

British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu Opera za trzy grosze z londyńskiego National Theatre. Sztukę autorstwa Bertolta Brechta i Kurta Weilla we współpracy z Elisabeth Hauptmann, będzie można zobaczyć w śmiałej, anarchicznej adaptacji autorstwa Simona Stephensa.

Mroczny humor wstrząsającego musicalu Brechta i Weilla wraca na scenę w nowej odsłonie. Ten przełomowy dla teatru muzycznego dwudziestego wieku spektakl został żywiołowo zaaranżowany przez nagradzanego dramatopisarza Simona Stephensa. Do kreatywnej siły produkcyjnej dołączył dyrektor artystyczny Rufus Norris, reżyserując sztukę w swoim teatrze. W roli głównej występuje, laureat nagrody Olivier, Rory Kinnear (Hamlet, James Bond). 

Londyn szykuje się na uroczystą koronację. Złodzieje i prostytutki są w gotowości, policja wchodzi w układy, żeby to ukryć. Pan i Pani Peachum czekają na wielki dzień dla swojego biznesu żebraczego, tylko tyle, że ich córka nie wróciła jeszcze do domu po nocy, a wszystko ma się przecież zaraz zacząć... Mack Nożownik też powrócił do miasta.

W spektaklu pojawiają się sceny natury seksualnej, sceny przemocy oraz wulgaryzmy. Dla widzów od 15 roku życia.

Spektakl zobaczymy 13 grudnia 2016 o godz. 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady oraz Zabrze.

Odtworzenie w cyfrowym standardzie DCP, High Definition, Digital Dolby Surround, z polskimi napisami.

Czas trwania: ok. 180 minut (w tym jedna przerwa).

Tag icon
Teatr, Filmy
Category icon
Multikino, NT Live