Jude Law, Opętanie, Multikino, British Council
Date
Czwartek 05 Paź 2017 -
19:00 do 21:30
Miejsce
kina sieci Multikino Polska

Jude Law (Młody papież, Sherlock Holmes, Sherlock Holmes. Gra cieni, Utalentowany pan Ripley) jest gwiazdą spektaklu Obsession (Opętanie), wystawionego w Barbican Theatre w Londynie. Reżyser Ivo van Hove, którego inscenizacje Widoku z mostu i Heddy Gabler oglądaliśmy w cyklu NT Live, przygotował sceniczną adaptację filmu Luchino Viscontiego z 1943 roku.

Film fabularny Viscontiego powstał na motywach powieści Jamesa M. Caina Listonosz zawsze dzwoni dwa razy i był wstępem do rozwoju w kinie kierunku neorealizmu włoskiego. Opowieść o tragicznym romansie mężatki Giovanny i podróżującego w poszukiwaniu pracy przystojnego Gina do tego stopnia oburzyła widownię, że film został zakazany przez cenzurę państwową. Ta sama historia wraca w inscenizacji van Hove’a w wykonaniu czołowych aktorów obecnego pokolenia. Niezwykle pociągającego i atrakcyjnego kierowcę Gina gra Jude Law. W przydrożnej restauracji spotyka on męża i żonę, Giuseppe i Giovannę. Gino i Giovanna rozpoczynają ognisty romans, który doprowadzi do zamordowania męża kobiety. To jednak dopiero wstęp do dalszych wypadków…

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

Czas trwania: 135 minut

Spektakl zobaczymy 5 pażdiernika 2017 r. o godz. 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki oraz Zabrze.

Category icon
Multikino