Date
Czwartek 25 Sty 2018
Miejsce
kina sieci Multikino

British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu Piotruś Pan z National Theatre w Londynie.

Wszystkie dzieci, z wyjątkiem jednego, dorastają…

Gdy Piotruś Pan, przywódca Zagubionych Chłopców, traci swój cień, mądra i dzielna Wendy pomaga mu ponownie się z nim połączyć. W podziękowaniu za tę przysługę zostaje zaproszona do Nibylandii, gdzie wróżka Dzwoneczek, indiańska księżniczka Tygrysia Lilia i mściwy pirat Kapitan Hook zapraszają do przeżywania barwnych przygód. Widzowie, młodsi i starsi, wezmą udział w festiwalu magii, muzyki i wyobraźni. Każde dziecko będzie zachwycone, w każdym dorosłym obudzi się dziecko.

Spektakl powstał na podstawie sztuki powieściopisarza i dramaturga Sir Jamesa Matthew Barriego. Ten szkocki baronet w 1904 roku wystawił sztukę Peter Pan (Piotruś Pan, czyli o chłopcu, który nie chciał dorosnąć), a w 1911 na jej kanwie napisał powieść pod tytułem Peter Pan and Wendy, w Polsce znaną jako Przygody Piortusia Pana. Spektakl powstał w koprodukcji National Theatre i Bristol Old Vic. Wyreżyserowała go Sally Cookson, której inscenizację Jane Eyre oglądaliśmy w cyklu National Theatre Live.

Spektakl zobaczymy 25 stycznia 2018r. o godz. 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż, Zabrze.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Spektakl w polskiej wersji językowej.

Czas trwania: ok. 170 minut 

 

Tag icon
Filmy, Teatr
Category icon
Multikino