National Theatre Live: Salome
Date
Wtorek 31 Paź 2017 - 19:00
Miejsce
kina sieci Multikino

British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu Salome z National Theatre w Londynie.

Ta historia była już opowiadana wielokrotnie, ale nigdy w taki sposób. Twierdza zwana Macheront wznosi się na skałach nad piaszczystym Morzem Śmierci – pustynią. Na jej murach strażnicy opowiadają sobie o księżniczce, która pojawia się wraz z tarczą księżyca. Święty człowiek, Jokanaan, żądając wolności dla swojego ludu, zostaje zamknięty głęboko pod ziemią. Bezimienna kobieta, przez niektórych autorów nazywana Salome, swoim działaniem zmienia bieg wydarzeń.

W swej inscenizacji, ciesząca się międzynarodowym uznaniem reżyserka Yaël Farber, opiera się nie tylko na znanej sztuce skandalisty Oscara Wilde’a, ale także na innych źródłach, m.in. dawnych tekstach arabskich i hebrajskich. W jej ujęciu Salome to nie tylko krwawa i okrutna historia miłosnej obsesji, ale także studium wpływu kobiet na historię poprzez władzę nad pożądaniem i ciałem, nad mężczyznami, władcami i przywódcami politycznymi i religijnymi.

Spektakl zobaczymy 31 pażdziernika 2017 r. o godz. 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki oraz Zabrze.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

Czas trwania: 200 minut 

Tag icon
Teatr, Filmy
Category icon
Multikino