NT Live: Święta Joanna
Date
Czwartek 18 Maj 2017 -
19:00 do 22:00
Miejsce
kina sieci Multikino

British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu Święta Joanna z Gemmą Arterton w roli Joanny d’Arc.

Kim była Joanna d’Arc? Żołnierzem czy zwykłą wieśniaczką? Heretyczką czy świętą? Narodową bohaterką czy tylko pionkiem w politycznej grze? Dlaczego spalono na stosie tę, która doprowadziła Francję do zwycięstwa nad Anglią? Być może do procesu młodej wiejskiej dziewczyny doprowadzono ze względu na jej bezkompromisowość, być może zagrażała porządkowi społeczeństwa feudalnego i Kościoła katolickiego w Europie.

Sztukę kontrowersyjnego noblisty George’a Bernarda Shawa wzięła na warsztat Josie Rourke (Koriolan z Tomem Hiddlestonem, Niebezpieczne związki z Janet McTeer). W postać Dziewicy Orleańskiej wciela się Gemma Arterton (007. Quantum of Solace).

Spektakl zobaczymy 18 maja o godz. 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady oraz Zabrze.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

Czas trwania: ok. 240 minut 

Spektakl dla widzów powyżej 12 roku życia.

Tag icon
Filmy, Teatr
Category icon
Multikino, NT Live