Widok z mostu – NT Live
Date
Czwartek 13 Sie 2015 -
19:00 do 22:00
Miejsce
Multikino

British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu Widok z mostu (A View from the Bridge). Wielki dramaturg Arthur Miller, autor takich dzieł, jak Śmierć komiwojażera i Czarownice z Salem, po raz kolejny konfrontuje się z „amerykańskim snem”, ukazując ciemniejsze i bardziej brutalne oblicze opowieści o szczęściu i karierze. Eddie Carbone, doker z Brooklynu, zaprasza kuzynów z Sycylii do kraju wolności. Kiedy jeden z nich zakochuje się w jego pięknej siostrzenicy, emigranci odkrywają, że wolność ma swoją cenę. Zazdrość i brak zaufania Eddiego odsłaniają głęboki sekret, który prowadzi go ostatecznie do zdrady własnych przekonań i zasad.

Tę niezwykłą adaptację tragedii Millera reżyseruje wizjoner Ivo van Hove. W roli Eddiego Carbone występuje Mark Strong, znany z licznych hollywoodzkich produkcji, takich jak Gwiezdny pył, W sieci kłamstw, Sherlock Holmes, Robin Hood, Szpieg czy Gra tajemnic.

Spektakl będzie można zobaczyć w 11 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź (Silver Screen), Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady Wrocławskie oraz Zabrze.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

 

 

Czas trwania: nie dłużej niż 170 min, bez przerwy (w tym materiały dodatkowe)