National Theatre Live - Yerma
Date
Wtorek 21 Lis 2017 - 19:00
Miejsce
kina sieci Multikino

Niesamowita Billie Piper, znana z seriali „Dom grozy” i „Doktor Who”, powraca w swej już nagrodzonej przez dziennik Evening Standard roli. Młoda, bezdzietna kobieta Yerma (imię to znaczy „jałowa”, „bezpłodna”), mieszka w małej wsi w Hiszpanii. Jej rozpaczliwe pragnienie macierzyństwa staje się obsesją, która ostatecznie doprowadza ją aż do popełnienia zbrodni. Bohaterka zmaga się z własnymi pragnieniami, obowiązkiem wobec męża, który nie chce mieć dzieci i oczekiwaniami społeczności, dla której kobieta bezdzietna nie spełniła swego powołania, ponieważ nie dała mężowi potomka. Yerma pragnie dziecka nie tylko dlatego, że tęskni do posiadania kogoś, kogo mogłaby kochać, czy też czuje na sobie presję społeczności, ale także dlatego, że na hiszpańskiej wsi, poza opieką nad domem i dzieckiem właśnie, kobieta nie ma czym wypełnić życia.

Dramatyczna i bolesna sztuka Federico Garcíi Lorki powstała w 1934 roku i w tym samym roku została wystawiona. Sam autor nazywał ją „tragicznym poematem”. Temat izolacji, pasji i frustracji łączy się tu z zagadnieniami małżeństwa, zazdrości i honoru kobiety. Spektakl w wykonaniu zespołu teatru Young Vic krytycy okrzyknęli „niezwykłym teatralnym tryumfem”, a kreację Billie Piper nazwali urzekającą, zadziwiającą i porażającą.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

Czas trwania: 120 minut 

Spektakl zobaczymy 21 listopada 2017 r. o godz. 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż, Zabrze.

 

Tag icon
Teatr, Filmy