Date
Poniedziałek 28 Lis 2016 -
19:00 do 22:00
Miejsce
kina sieci Multikino

British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu Głębokie błękitne morze (The Deep Blue Sea) z National Theatre, z charyzmatyczną Helen McCrory w roli głównej.

Helen McCrory, aktorka, którą pamiętamy z Medei (znana także m.in. z serialu Dom grozy), powraca na deski Teatru Narodowego w Londynie we wstrząsającym dziele Terence’a Rattigana, wcielając się jedną z najważniejszych ról kobiecych we współczesnej dramaturgii brytyjskiej. Partneruje jej Tom Burke (miniserial Muszkieterowie, Wojna i pokój), a spektakl reżyseruje Carrie Cracknell, która wcześniej przygotowała dla tej sceny wspomnianą Medeę.

Mieszkanie w Ladbroke Grove, Londyn, rok 1952. Hester Collyer zostaje znaleziona przez sąsiadów po swej nieudanej próbie samobójczej. W następstwie tego zdarzenia na światło dzienne wychodzi historia jej burzliwego romansu z byłym pilotem RAF-u. Hester, jako żona sędziego Sądu Najwyższego, jest badziej niż inne kobiety uwikłana w społeczne zależności. Środowisko, w którym się znalazła, nie ma zrozumienia dla uczuć – obowiązek względem męża jest tu najważniejszy. To opowieść o palącej samotności, potrzebie miłości i długo tłumionych namiętnościach. Pod powierzchnią powojennej elegancji, cechującej klasę średnią, płoną tęsknota i dojmujące poczucie straty.

Spektakl zobaczymy 28 listopada 2016 o godzinie 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady oraz Zabrze.

Spektakl z polskimi napisami.

Czas trwania: około 180 minut (w tym jedna przerwa).

Tag icon
Teatr, Filmy
Category icon
Multikino, NT Live