The Science Picnic of the Polish Radio and the Copernicus Science Centre
Date
Sobota 07 Maj 2016
Miejsce
stadion PGE Narodowy

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik 

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez prezentowanie ciekawych eksperymentów i doświadczeń – zarówno prostych, związanych z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowszych dokonań współczesnych uczonych. Piknik pozwala zrozumieć i poznać naukę, ukazując ją jako niezwykle ekscytującą i pasjonującą dziedzinę życia, a poprzez przybliżenie warsztatu naukowca zachęca i inspiruje zwiedzających do podjęcia samodzielnej aktywności naukowej.

tegoroczna edycja

Tegoroczny, jubileuszowy XX Piknik Naukowy, jest poświęcony związkom nauki z naszym zdrowiem. Jego celem jest pokazanie jak nauki szczegółowe i współczesna technika torują drogę postępowi w medycynie i ochronie zdrowia. Oraz odwrotnie, jak walka o dłuższe, zdrowsze i szczęśliwsze życie ludzi stymuluje rozwój pozostałych nauk.

Piknik odbędzie się 7 maja 2016 na stadionie PGE Narodowy, a British Council będzie obecne w namiocie nr C19.

Zapraszamy na Piknik Naukowy w trakcie, którego David Price – czołowy naukowiec grupy Science Made Simple – będzie zgłębiał wzajemne oddziaływanie nauki i środowiska naturalnego – bez tematów tabu!

Podczas tej fascynującej i angażującej sesji nie ucierpią żadni ochotnicy. Obiecujemy!

Na odwiedzających czekają też językowe łamańce, eksperymenty z angielskim i konkurs dla dzieci, w którym główną nagrodą będzie letni kurs angielskiego w British Council.