Date
Sobota 06 Mar 2021 - 17:00

Zapraszamy Państwa na polską premierę musicalu "Wyspa" autorstwa Finna Andersona. Wydarzenie będzie miało miejsce 6 marca 2021 o godz. 17.00 w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy.

Czy wieloryby śpiewają? Czy mogą komunikować się z ludźmi? Ostatni mieszkańcy Kinnan muszą podjąć decyzję: zostać lub opuścić rodzinną wyspę. Czy znajdą porozumienie i uda im się przetrwać?

Piętnastoletnia Eilidh wpatruje się w morze i marzy o nowym życiu poza swoją samotną wyspą. Mit i rzeczywistość zderzają się, gdy przypływ sprowadza tajemniczą nieznajomą na jej plażę, w ten sposób zmieniając życie Eilidh na zawsze. Baśniowa opowieść porusza współczesne tematy, jednocześnie zachowując intymność dzięki urzekającej szkockiej muzyce tworzonej na żywo przez aktorki.

Katarzyna Domalewska i Julia Witulska kreują na scenie wiele postaci, jednocześnie tkając, budując i układając historię swoimi głosami za pomocą technologii pętli, co tworzy wyjątkowy krajobraz dla ucha i wyobraźni. 

Autorem muzyki i oryginalnego libretta musicalu "Wyspa" jest Finn Anderson. Na język polski tekst przetłumaczyła Pola Sobaś-Mikołajczyk. 

Spektakl skierowany jest do młodzieży, rekomendowany od 12 roku życia.

British Council jest partnerem wydarzenia.

Realizatorzy:

Reżyseria: Agnieszka Płoszajska
Scenografia, kostiumy: Mariusz Napierała
Projekcje multimedialna: Esy Floresy - Urszula Morga i Bartosz Mikołajczyk
Asystent reżysera: Julia Rzepecka
Obsada: 
Katarzyna Domalewska
Julia Witulska