Date
Niedziela 25 Wrz 2022 - 19:30

Premiera filmu „Pióra” oraz spotkanie z artystami

Miejsce: Online (zoom)

Data: niedziela 25 września 2022

Godzina: 19:30 (CET) 

Zarezerwuj: [link]

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca i brytyjska organizacja METAL zapraszają na premierę filmu tańca pt. „Pióra” i spotkanie z artystami 25 września 2022 r. 

Dzięki współpracy Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca i brytyjskiej organizacji METAL powstał wyjątkowy zespół: brytyjska choreografka Kate Marsh, reżyser Jay Gearing i polskie artystki Dominika Feiglewicz i Patrycja Jarosińska oraz operator Paweł Penarski. 

Po dwutygodniowej rezydencji choreograficznej w Metal w Peterborough w Wielkiej Brytanii i tygodniowej w Polsce, mamy przyjemność zaprezentować film tańca pt. „Pióra” inspirowany wyjątkową współpracą dwóch polskich tancerek. Utwór dotyka tematów niepełnosprawności, stosunku do własnego ciała oraz odnajdywania jedności w przyjaźni, solidarności i naturze.

Dla wszystkich pracujących przy tym filmie duże znaczenie miała inkluzywność w sztuce. Proces tworzenia filmu był dla wszystkich zaangażowanych okazją do dzielenia się myśleniem i wiedzą na temat swoich życiowych doświadczeń w różnych kontekstach kulturowych i geograficznych.

Aby zarezerwować bilet na wydarzenie, kliknij tutaj

Rezydencja jest częścią projektu „International and intersectional dance for camera” współorganizowanego przez @Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz @METAL. Ten projekt jest finansowany przez British Council.