Date
Czwartek 15 Cze 2023 -
15:00 do 17:00

Zaproszenie dla artystów, producentów sztuk performatywnych, promotorów i decydentów działających w obszarze kultury i sztuki.

Dołącz do nas 15 czerwca, w godzinach 15:00-17:00 CEST, aby wziąć udział w internetowej premierze nowego raportu British Council „Czas na działanie: dwa lata później”.

British Council zleciło instytucji badawczej On the Move sporządzenie raportu uzupełniającego „Czas na działanie”, w którym dokładniej przeanalizujemy luki w wiedzy w sektorze kultury, które przyczyniają się do wykluczania artystów i publiczności z niepełnosprawnością

Podczas tego wydarzenia, organizowanego we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca, przyjrzymy się wynikom raportu na na temat polskiego sektora sztuk performatywnych i rekomendacjiom dla przyszłych zmian w całym kraju.

Przeanalizujemy także wpływ międzynarodowyej współpracy w kontekście korzyści dla artystów z niepełnosprawnością, które niesie ze sobą uczestnictwo w tego rodzaju projektach.

Wydarzenie rozpocznie się prezentacją badaczy z organizacji On the Move, która przedstawi kluczowe wnioski z raportu.

Artyści i pracownicy instytucji kultury odniosą się do tych badań, ze swojej perspektywy i zwrócą uwagę na to, co musi się wydarzyć dalej i jak międzynarodowa współpraca może przyczynić się do zmniejszenia barier dla artystów z niepełnosprawnością w Polsce.

 

Wydarzenie w języku polskim z tłumaczeniem na polski język migowy.

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku