Royal Opera House: Le nozze di Figaro
Date
Poniedziałek 05 Paź 2015 -
19:45 do 23:50
Miejsce
kina sieci Multikino

Wesele Figara było pierwszym owocem współpracy Wolfganga Amadeusza Mozarta z librecistą Lorenzo da Pontem (później stworzyli razem opery Don Giovanni i Così fan tutte). Na potrzeby Wesela Figara Da Ponte zaadaptował kontrowersyjną sztukę Pierre’a Beaumarchais’go, która była w owym czasie zakazana w Wiedniu ze względu na wywrotową wymowę. 

Reżyser produkcji Royal Opera House, David McVicar, uwypukla wyczuwalne w dziele Mozarta i DaPontego napięcia klasowe. Akcja zostaje przeniesiona do 1830 roku – jesteśmy we francuskim zamku, w przededniu rewolucji. Całe domostwo zostaje wciągnięte w niesłychanie skomplikowaną intrygę, która ujawnia cały wachlarz ludzkich emocji – od ożywczej swawolności po głęboką rozpacz. Jednak to miłość i wierność wygrywają w tej najbardziej serdecznej z oper.  

Pokaz odbędzie się 5 października o godz. 19:45 w 15 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze