Royal Shakespeare Company: Antoniusz i Kleopatra
Date
Czwartek 06 Lip 2017 -
19:00 do 22:00
Miejsce
kina sieci Multikino

British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu Antoniusz i Kleopatra w wykonaniu Royal Shakespeare Company, w reżyserii Iqbala Khana z Antonym Byrne w roli Antoniusza i Josette Simon w roli Kleopatry.

Fascynująca historia tragicznej miłości egipskiej królowej Kleopatry i Marka Antoniusza. Powikłane dzieje miłości, która musiała wybierać między ludzkimi porywami serca a honorem dwóch imperiów starożytnego świata. 

Akcja toczy się w Italii oraz w Egipcie po śmierci Juliusza Cezara i obejmuje okres dziesięciu lat. Przedstawiony tu został historyczny spór pomiędzy Antoniuszem i Kleopatrą, a Oktawianem Augustem. Szekspir zachował podstawowe fakty historyczne, jednak część z nich zmodyfikował na potrzeby utworu – taki zabieg zastosował na przykład obarczając Kleopatrę winą za porażkę w bitwie pod Akcjum, mimo że historia nie stwierdza tego jednoznacznie.

Sztukę zobaczymy 6 lipca 2017 o godzinie 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady oraz Zabrze.

Spektakl z polskimi napisami. 

Czas trwania: 210 minut

 

Tag icon
Teatr, Filmy
Category icon
Multikino