Date
Wtorek 04 Paź 2016 - 19:00 do Poniedziałek 17 Paź 2016 - 22:00
Miejsce
kina sieci Multikino

British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu Hamlet w wykonaniu Royal Shakespeare Compnay, z Paapą Essiedu w tytułowej roli.

Hamlet ma świat u swoich stóp. Jest młody, bogaty i studiuje za granicą, gdzie korzysta z uroków życia. Któregoś dnia dociera do niego wieść o śmierci ojca. Po powrocie do domu zastaje na miejscu zupełnie nowe okoliczności – świat, w którym nie ma już nic pewnego; ojczyzna również staje się mu obca. Hamlet próbuje zrozumieć swoje miejsce w nowej rzeczywistości i staje przed trudnym wyborem: dostosować się, czy stawić czoła jawnej niesprawiedliwości.

Tę jedną z najsłynniejszych i najbardziej przenikliwych tragedii Szekspira wyreżyserował Simon Godwin (Dwaj panowie z Werony z 2014). Jej tekst nie stracił przez lata na aktualności, nakłaniając każdego z nas do konfrontacji z naszą śmiertelną naturą w tym niedoskonałym świecie. 

Sztukę zobaczymy 4 i 17 października 2016 o godzinie 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady oraz Zabrze.

Spektakl z polskimi napisami. 

Czas trwania: 175 minut oraz jedna 20-minutowa przerwa.

Tag icon
Shakespeare, Teatr, Filmy
Category icon
Multikino