Royal Shakespeare Company: Król Lear
Date
Czwartek 01 Gru 2016 - 19:00 do Czwartek 05 Sty 2017 - 22:00
Miejsce
kina sieci Multikino

British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu Król Lear w wykonaniu Royal Shakespeare Compnay, z Anthonym Sherem w tytułowej roli.

Król Lear rządził Brytanią przez wiele lat. Gdy podeszły wiek zaczyna mu już ciążyć, decyduje się podzielić królestwo między córki. Jest dumnym człowiekiem i pozwala, by próżność zaburzyła właściwy osąd sytuacji – wierzy, że i bez królewskiej korony nadal będzie się cieszyć dawnym szacunkiem i poważaniem. Błędnie ocenia lojalność swoich dzieci i prędko zostaje pozbawiony władzy oraz bogactwa, które wcześniej brał za oczywiste. Lear popada w coraz głębsze obłąkanie i teraz musi stanąć twarzą w twarz z błędami, które go do tego stanu doprowadziły.

Po wcieleniu się w rolę Willy'ego Lomana w Śmierci komiwojażera, wybitnej XX-wiecznej tragedii amerykańskiego dramaturga Arthura Millera, Antony Sher powraca na scenę jako Król Leara, czyli jednej z najważniejszych postaci stworzonych przez Szekspira. Reżyserem przedstawienia jest Gregory Doran, dyrektor artystyczny Royal Shakespeare Company.

Sztukę zobaczymy:

  • 1 grudnia 2016 o godzinie 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady oraz Zabrze.
  • 5 stycznia 2017 o godzinie 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady oraz Zabrze.

Spektakl z polskimi napisami. 

Czas trwania: ok. 2 godz. 55 min. + 20 min. przerwy

POKAZY SPEKTAKLU "Król Lear" SĄ CZĘŚCIĄ PROGRAMU #SHAKESPEARELIVES W POLSCE. 

Tag icon
Filmy, Teatr, Shakespeare
Category icon
Multikino