Date
Czwartek 02 Lip 2020 -
19:00 do 20:00

‘Głusi artyści, Marta Abramczyk i Adam Stoyanow rozmawiają o tym, jak rozwijać kreatywność i czego artyści potrzebują od sektora kultury i sztuki’.

W czwartek, 2 czerwca, o godzinie 19.00,  Europe Beyond Access  zaprezentuje rozmowę pomiędzy, Martą Abramczyk i Adamem Stoyanowem,  polskimi Głuchymi artystami, którzy rozmawiają o tym, w jaki sposób pracują w czasie pandemii Covid-19, i jak powinien zmieniać się sektor kultury i sztuki, by mieli do niego większą dostępność zarówno artyści, jak i publiczność ze środowiska osób Głuchych.

Rozmowa będzie odtworzona na stronach: Europe Beyond Access , British Council Poland oraz  Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Marta i Adam wystąpili w sztuce Wojtka Ziemilskiego pt. ‘Jeden gest’ (premiera miała miejsce w Teatrze Nowym), która bada ograniczenia języka i bogactwo komunikacji jaką oferuje język migowy.

Ostatnio pomagali także w procesie tworzenia ‘Opery dla Głuchych’ w Teatrze Studio, w którym to spektaklu także wystąpili.

Marta jest również założycielką grupy ‘Aktywni to my’i autorką projektu ‘Usłysz nas’, który zdobył pierwszą nagrodę Warszawskiej Giełdy w kategorii Programów Kulturalno- Edukacyjnych.

Adam jest Głuchym poetą, który tworzy ‘flash poetry’ w polskim języku migowym. Prowadzi także warsztaty w Teatrze Nowym (tutaj można zobaczyć fragment lekcji, która uczy podstawowych technik komunikacji z Głuchymi).

Rozmowa Marty i Adama będzie miała polskie napisy. Dostępne będą również angielskie napisy, by stworzyć możliwość wymiany opinii z innymi artystami w Europie.

Europe Beyond Access jest międzynarodowym projektem w obszarze sztuki I niepełnosprawności, który ma na celu promocję artystów z niepełnosprawnością w Europie. Partnerami projektu British Council w Polsce są: Instytut Muzyki i Tańca, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Europe Beyond Access jest współfinansowany ze środków programu Unii Europejskiej Kreatywna Europa: http://europebeyondaccess.com/