Date
Piątek 24 Cze 2022 do Niedziela 26 Cze 2022

DO WIDZENIA, DO JUTRA! GOOD-BYE AND GOOD-LUCK!

Pod tym hasłem odbywa się 10. edycja Big Book Festival - międzynarodowego Dużego Festiwalu Czytania. W tym roku celebrujemy dekadę literackich eksperymentów i wyglądamy w przyszłość czytania. Festiwal potrwa od 24 do 26 czerwca 2022. Wędrujący po Warszawie festiwal tym razem odbędzie w dawnej fabryce wyrobów gumowych przy ul. Otwockiej 14. Podczas trzech festiwalowych dni odbędzie się ponad 40 wydarzeń z udziałem gości ze świata i Polski. W programie: spektakle, happeningi, bale, turnieje, spacery i dyskusje inspirowane literaturą. 

Na wszystkie spotkania wstęp jest wolny. 

Festiwal nie będzie transmitowany, wystarczy być na miejscu! 

Pełny program festiwalu: bigbookfestival.pl

W programie Big Book Festival 2022 znów odbędzie się projekt Scena Brytyjska, czyli spotkania z trojgiem autorów z Wielkiej Brytanii. Po spowodowanej pandemią przerwie ponownie gościmy autorów w Warszawie. Z publicznością spotkają się:

Sonia Faleiro, uznana reporterka, która w swej najnowszej książce „Porządne dziewczyny” odsłania złożone kulturowe i kastowe tło zbrodni z nienawiści, których ofiarami padają kobiety w Indiach. 

Rozmowę poprowadzi Sylwia Chutnik.

Sobota, 25 czerwca, 12.00

Hari Kunzru, znakomity powieściopisarz, którego deliryczna powieść „Czerwona pigułka” o duchach przeszłości i historii kształtującej naszą współczesność właśnie ukazuje się w Polsce.

Rozmowę poprowadzi Łukasz Grzymisławski.

Sobota, 25 czerwca, 16.00

Gabriel Krauze, autor głośnego i nominowanego do Nagrody Bookera debiutu „Tu byli, tak stali”, w którym stworzył brawurowy literacki obraz lat spędzonych w londyńskim gangu w South Kilburn. 

Rozmowę poprowadzi Max Cegielski.

Niedziela, 26 czerwca, 18.00 

Partnerem Sceny Brytyjskiej jest British Council Polska.