Date
Czwartek 03 Gru 2020 - 19:00

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Europe Beyond Access zaprasza na internetową dyskusję „Scena dla wszystkich: niepełnosprawność i radykalna estetyka”. W rozmowie chcemy zbadać powiązania między artystami z niepełnosprawnością, a awangardą; zadać pytanie o to jak artyści przełamują konwencje i dlaczego konieczne jest kwestionowanie normatywności na scenie? W panelu wezmą udział prelegenci reprezentujący różne punkty widzenia na scenę – artystyczny, dziennikarski, krytyczny i kuratorski. 

Spotkanie poprowadzi Grzegorz Reske, współpracownik East European Performing Arts Platform i współzałożyciel Instytutu Sztuk Performatywnych. Będzie to rozmowa z Tatianą Cholewą, tancerką i choreografką, Anna Królicą, kuratorką wydarzeń tanecznych i dziennikarką oraz Filipem Pawlakiem, producentem teatralnym, ambasadorem Europe Beyond Access w Polsce i współautorem raportu „Artyści z niepełnosprawnością w głównym nurcie kultury i sztuki”.

Wydarzenie odbędzie się Facebooku, na profilach projektu Europe Beyond Access oraz British Council Polska. Będzie to rozmowa w języku polskim, z polskimi napisami i tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Projekt Europe Beyond Access jest realizowany w Polsce przez British Council Polska, Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Europe Beyond Access jest współfinansowany przez program Kreatywna Europa z funduszy Unii Europejskiej.