Date
Czwartek 15 Sie 2019 do Niedziela 18 Sie 2019

W dniach 15–18 sierpnia 2019 odbędzie się już ósma edycja Festiwalu Literacki Sopot, który organizowany jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Miasto Sopot. W tym roku jego uczestnicy będą mieli okazję zgłębić literaturę i kulturę Wielkiej Brytanii.

Każdego roku organizatorzy wybierają jeden kraj, którego literatura jest wiodącym motywem festiwalu, tym razem będzie to Wielka Brytania. Wśród festiwalowych gości będą m.in. Reni Eddo-Lodge, Isabel Greenberg, Katie Green, Sarah Hall, Daisy Jonhson, Sarah Perry. 

Literacki Sopot to też stałe pasma tematyczne. „H/historia” poświęcona jest spotkaniom z autorami najciekawszych premier ukazujących różne oblicza polskiej historii. Podczas autorskiego pasma „Nogaś na Plaży” jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy literackich Michał Nogaś prowadzi rozmowy z autorami tuż nad brzegiem morza.

Spotkać z literaturą można się w Sopocie w najróżniejszych formach – podczas koncertów w ramach Literackiego muzycznego, spektakli teatralnych, czytań i słuchowisk pod hasłem Literacki teatralny, pokazów filmowych podczas Literackiego filmowego czy dzięki przemyślanej ofercie warsztatów w ramach Literackiego dla dzieci i Literackiego dla młodzieży.