Date
Sobota 26 Mar 2022 - 19:00

 

Jeden wieczór, dwa spektakle! A na scenie tancerze jednej z najbardziej znanych inkluzywnych grup na świecie, ikony współczesnego brytyjskiego teatru tańca – Candoco Dance Company! Candoco to zespół pełnych pasji, oddanych swojej pracy artystów – zarówno osób z niepełnosprawnością fizyczną, jak i tzw. pełnosprawnych – oni nie tylko potrafią obłędnie tańczyć, ale także pokazują, że taniec to coś więcej niż ładna forma.

Candoco łączy mainstream z eksperymentem, współpracuje ze światowej sławy artystami i choreografami, gości na najważniejszych scenach i festiwalach, jednak zawsze naczelną zasadą w ich pracy jest szacunek dla odmiennych punktów widzenia oraz prezentacja różnych sposobów bycia i tworzenia sztuki. To właśnie dlatego głos tej brytyjskiej formacji słychać tak wyraźnie w światowej dyskusji na temat tańca i niepełnosprawności. Poważna praca artystyczna, warsztatowa i edukacyjna nie przeszkadza Candoco udzielać się także na nieco bardziej rozrywkowej niwie – w 2018 r. wzbudził sensację jako pierwszy zespół tańca współczesnego, który pojawił się w programie Strictly Come Dancing telewizji BBC (na którym wzoruje się Taniec z Gwiazdami), występując dla ponad 10-milionowej widowni.

W ramach realizowanego przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu programu „Obecność”, Candoco Dance Company zaprezentuje dwa swoje spektakle: „Face In” w reżyserii izraelskiej choreografki Yasmeen Godder oraz „Set and Reset/Reset” Trisha Brown Dance Company oraz Candoco Dance Company

Każdy ze spektakli trwa ok. 30 min., z przerwą pomiędzy. Po spektaklach zapraszamy na krótkie spotkanie z artystami Candoco (tłumaczone na język polski oraz na Polski Język Migowy).

Osoby zainteresowane tańcem współczesnym i pracą z ciałem zapraszamy także na warsztaty z aktorami Candoco Dance Company, które odbędą się dzień wcześniej, 25 marca 2022 r.

Więcej szczegółowych informacji na stronie Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z British Council.