Date
Wtorek 29 Paź 2019

Gościem Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski będzie Anne Barlow, dyrektorka kornwalijskiego Tate St Ives. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Curating Institutions , we współpracy z British Council, jako część programu Creativity Talks. 

W swoim programie Anne Barlow łączy pracę nad kolekcją z kontekstem lokalnym i namysłem nad kondycją sztuki globalnej. Niebawem w Tate St Ives zostaną otwarte wystawy Otobong Nkangi oraz Mikhaila Karikisa. 

Anne Barlow kieruje Tate St Ives od 2017 roku. Wcześniej  przez ponad dekadę kierowała nowojorską Art In General oraz programem edukacyjnym w nowojorskim Nowym Muzeum. Kuratorowała wiele wystaw i projektów, m.in. Łotewski Pawilon na 55. Biennale w Wenecji czy wystawę Tactics for the Here and Now na Biennale w Bukareszcie. Barlow jest autorką, redaktorką i współredaktorką licznych publikacji, m.in. What Now? The Politics of Listening oraz What Now? On Future Identities. 

Projekt Curating Institution to program spotkań w formie dyskusji, wykładów lub seminariów. Do udziału w nim zapraszani są kuratorzy i dyrektorzy cenionych i ważnych zagranicznych instytucji sztuki współczesnej. W U-jazdowskim stwarzamy możliwość podzielenia się profesjonalną wiedzą praktyczną i teoretyczną z zakresu prowadzenia instytucji oraz programowania wystaw zarówno z profesjonalistami, jak i z  publicznością. 

Spotkanie z Anne Barlow odbywa się także w ramach prowadzonego przez British Council programu Creativity Talks, którego celem jest tworzenie nowych partnerstw w obszarze przemysłów twórczych między organizacjami z Polski i Wielkiej Brytanii.