Date
Czwartek 04 Kwi 2019 do Piątek 05 Kwi 2019
Miejsce
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

British Council wraz z Instytutem Teatralnym, Instytutem Muzyki i Tańca oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapraszają na konferencję „Sztuka i Niepełnosprawność: Przekraczanie granic”, poświęconą zwiększeniu dostępności oraz aktywności osób z niepełnosprawnościami – zarówno artystów, jak i publiczności – w obszarze kultury i sztuki.

Dwudniowe spotkanie stanie się okazją do rozmowy o sytuacji w Polsce i w Wielkiej Brytanii: przyjrzymy się barierom, wyzwaniom i możliwości zmiany. Wśród gości znajdą się m.in.: Claire Cunningham (choreografka i tancerka), Jo Verrent (Główny Producent Festiwalu), Marcus Dickey-Horley (Kurator Programów Otwartych w Tate Modern) oraz przedstawiciele Fundacji Kultury bez Barier i Teatru 21. Pełen program konferencji zostanie opublikowany na stronach internetowych wszystkich organizatorów 5 marca 2019 roku.

Konferencja jest częścią ważnej międzynarodowej współpracy w ramach projektu ‘Europe Beyond Access’, realizowanego przy wsparciu programu Creative Europe, finansowanego przez Unię Europejską.

Konferencja będzie tłumaczona symultaniczne na język polski, angielski i polski język migowy.

Udział w konferencji jest bezpłatny i obejmuje uczestnictwo w panelach oraz catering (przerwy kawowe + wegetariański lunch). Organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży ani kosztów noclegu uczestników konferencji.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z Justyną Czarnotą, numer telefonu: 22 501 70 20, e-mail: justyna.czarnota@instytut-teatralny.pl

Dodatkowe informacje